Žinduoliai, arba žvėrys (lot. Mammalia) — progresyviausia stuburinių gyvūnų klasė, kuriai priklauso ir žmogus. Tai aukščiausios organizacijos žemės gyvūnai. Svarbiausi progresyvumo bruožai — išsivysčiusi centrinė nervų sistema, gyvagimdystė (išskyrus kloakinius, kurie deda kiaušinius) ir termoreguliacija. Jie veda išsivysčiusius jauniklius ir maitina motinos pienu. Manoma, kad žinduoliai išsivystė iš cinodontų triaso periodo pabaigos. Seniausioms žinomoms žinduolių fosilijoms yra 200 milijonų metų (jūros periodas).


Pasaulyje žinduolių priskaičiuojama apie 5400 rūšių, kurios priskiriamos 29 būriams( pagal leidinį „Pasaulio žinduoliai“ 2009 m.). Lietuvoje gyvena 8 būrių, 72 rūšių žinduoliai.


EKSPOZICIJA

Žinduoliai eksponuojami trijose salėse. Ekspozicija išdėstyta sistematine tvarka.
Didžiojoje žinduolių ekspozicinėje salėje yra eksponuojama 353 iškamšos, 24 kaukolės. Šioje salėje galima pamatyti įspūdingų dydžių ir egzotinės išvaizdos žinduolių: aukščiausią pasaulyje žinduolį — žirafą (Giraffa camelopardalis), greičiausią žinduolį — gepardą (Acinonyx jubatus), stambiausią plėšrūną — baltąjį lokį (Ursus maritimus), vieną iš mažiausių — kirstuką nykštuką (Sorex minutus) ir kt.


Medžioklės trofėjų salėje eksponuojama 114 ragų su dalimi kaukolės, 35 kaukolės, 23 ragai, 24 galvos iškamšos, 5 ragai su kaukole, 17 odų, 37 iltys.


Paleontologinėje-osteologinėje salėje yra eksponuojami skeletai ir paleontologinė medžiaga.


Žinduolių skyriuje eksponuojama 92 rūšys žinduolių, įtrauktų į Tarptautinę raudonąją knygą (iš jų 23 rūšys į Lietuvos raudonąją knygą). Iš eksponuojamų Raudonosios knygos atstovų minėtini: gepardas (Acinonyx jubatus), amūro tigras (Panthera tigris altaica), baltasis lokys (Ursus maritimus), snieginis leopardas (Uncia uncia), orangutanas (Pongo pygmaeus), lūšis (Felis lynx), ūdra (Lutra lutra), stumbras (Bison bonasus) ir kt.