Briedis (lot. Alces alces) – stambus elninių (lot. Cervidae) šeimos žinduolis. Lietuvoje gyvena europinių briedžių porūšis(lot. A. alces alces). Pasaulyje priskaičiuojama septyni porūšiai. Įprasta briedžių spalva – nugara, šonai ir krūtinė vasarą tamsiai rudos spalvos, papilvė ir vidinė kojų dalys šviesios. Žiemą kailis truputį šviesesnis.
1994 m. vasario 15 d. Aukštaitijos nacionaliniame parke buvo sumedžiota leukistinės formos (kerša) briedžio patelė. Leukizmas pasireiškia kai gyvūno odoje, plaukuose, žvynuose ar plunksnose yra žymiai mažiau melanino(tamsios spalvos pigmento) arba jo visai nėra. Albinosų akys būna raudonos, kas nebūdinga leukistams, turintiems normalios spalvos akis ir organus.
Tuometinė Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus administracija kreipėsi į Lietuvos gamtos apsaugos komitetą su prašymu, kad šio gyvūno kailis būtų perduotas muziejui. Po ilgų įkalbinėjimų šis kailis pateko į muziejaus saugyklas. 2016 m. buvo nuspręsta, kad reikia pagaminti šio gyvūno iškamšą. Buvo daug abejonių ar iš šio briedžio kailio galima pagaminti tinkamą eksponatą. Vienas geriausių taksidermistų Lietuvoje Kęstas Bybartas ėmėsi šios užduoties. Po kruopštaus ir profesionalaus darbo 2017 m. vasarį buvo pagaminta šio išskirtinio gyvūno iškamša, kurią galite pamatyti muziejaus žinduolių salėje.