Dažnai girdime žodžius „SAUGOKIME GAMTĄ“. Tad skatindami vaikus būti neabejingais gamtai, atsakingais už ją, visų pirmą, turime išmokyti ją pažinti… Nes, kaip vaikas gali rūpintis gamta, jei jis nežino, kaip atrodo paukštukas nykštukas, kokį ženklą kūrėja gamta išpiešė ant kaukolėtojo sfinkso krūtinėlės, kokio dydžio yra mažiausias plėšrus žinduolis pasaulyje.
Nuo 2015 metų Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje duris atvėrė edukacinė klasė. Ištisus metus joje lankytojų netrūksta – ir vaikai, ir suaugusieji mokosi atskleisti gamtos paslaptis. Per 2016 metus muziejaus edukaciniuose užsiėmimuose dalyvavo per 3 000 vaikų.
Naujuosius mokslo metus edukacinė klasė pasitiko paruošusi naują edukacinį užsiėmimą „Drambliukas turi dideles ausis, o kas neturi uodegos?“ Užsiėmime mažieji gamtos draugai gali pasitikrinti, ar tikrai žino, kaip atrodo gyvūnai: ar elnias turi didelius ragus, o beždžionė yra be uodegos, ar vilko dantys aštrūs ir kiek kojyčių turi gyvatė? Norėdami įsitikinti, ar nepadarė klaidos, vaikai iš dėlionių detalių sudėlioja gyvūnus ir…
„Jei vaikus išmokysime pažinti gamtą, jie patys norės ją išsaugoti“.