Muziejuje išlikusios seniausios paukščių iškamšos (1861 m.) ir paukščių biologinės grupės, sukurtos 1922–1939 m. Taksidermija Lietuvoje turi senas tradicijas, kurios nuo Leonardo ir Tado Ivanauskų bei pirmųjų jų pasekėjų F. Jomanto, S. Jankausko laikų perduodamos iš kartos į kartą. Taksidermistai išmoko gaminti paukščių ir žvėrelių iškamšas, daryti žuvų ir kitų gyvūnų preparatus gamtos skyriaus ekspozicijai.

Iki muziejaus rekonstrukcijos įprastinis laboratorijos darbas buvo paukščių, rečiau žinduolių iškamšų ir kūnelių gaminimas, tačiau buvo daromos ir stambesnių žinduolių iškamšos. Rekonstrukcijos metu formavosi jaunas, entuziastingas laboratorijos kolektyvas. Išsiplėtus būsimam ekspozicijos plotui, reikėjo naujų eksponatų. Buvo pradėta ruoštis skulptūriniu metodu gaminti stambių gyvūnų iškamšas. Labiausiai lankytojų dėmesį traukia ekologinės ekspozicijos, t. y. gyvūnų eksponavimas natūralioje aplinkoje. Šios biologinės grupės ir dioramos suteikia daug informacijos apie gyvūnus, augaliją, jos tipus, natūralią gamtą įvairiais metų laikais, tai dioramas „Kurtiniai“, „Karališkieji pingvinai“, „Ežero dugnas“, „Paukštvanagis“ , „Didysis baublys“, „Nendrinė lingė“, „Migracija Kaspijoje“, „Jūros dugnas“, „Baltojis meška“, „Lapės“ ir kt. Ekspozicijos akcentas – stumbrų biologinė grupė, tai natūralaus miško plotas, kuriame ganosi 4 stumbrai.

Laboratorijos darbuotojai ekspoziciją sukūrė Žuvinto rezervate, Ventės rago ornitologinėje stotyje ir Čepkelių rezervate.

Šiuo metu „Eksperimentinė taksidermijos laboratorijoja“ pakeitė pavadinimą ir vadinasi „Eksponatų gamybos ir restauravimo skyrius“. Skyriuje dirba skyriaus vedėjas V. Bručas – atlieka eksponatų restauravimo darbus ir daro žuvų iškamšas, meistras V. Juška – gamina gyvūnų iškamšas muziejaus ekspozicijai ir paukščių kūnelius fondinei medžiagai, vyr. dailininkė V. Bručienė atlieka maketavimo, apipavidalinimo, fotografavimo, eksponatų dažymo darbus .

KONTAKTAI

Vedėjas Vilius Bručas
Tel. 8*37 20 59 21
art@zoomuziejus.lt
brucvili@gmail.com