Kaune, Nemune ties Kranto alėja, kur jau ne pirmi metai žiemoja gausus būrys gulbių nebylių ir didžiųjų ančių, 2018 m. sausio 15 d. buvo pastebėta ir viena juodoji gulbė (Cygnus atratus), suaugęs (išperėtas prieš 2017 m.) paukštis. Sausio 23 d. Vytautui Eigirdui ir Kristinai Valinčienei pavyko jį sugauti ir sužieduoti.Per visą vasario mėn. šis paukštis buvo ten pat.

Kovo 18 d. Rolandas Bortkūnas žieduotą juodąją gulbę pastebėjo Neryje ties Gegužinės kaimu Kaišiadorių r. Mūsų prašymu kovo 21 d. tas paukštis buvo nufotografuotas. Nors nuotraukos nėra labai geros kokybės, neliko jokių abejonių, kad tai tas pats, Nemune Kaune  2018 m. sausio 23 d. žieduotas paukštis. Jis aptiktas už 38 km. nuo žiedavimo vietos 64°kryptimi. Kada tas paukštis paliko Nemuną Kaune, deja, nėra žinoma.

2018-03-22_Cyg_atr_nuotrauka
Kaune Nemune 2018 m. sausio 23 d. žieduota juodoji gulbė Neryje ties Gegužinės kaimu Kaišiadorių r. 2018 m. kovo 21 d. Rolando Bortkūno nuotrauka.

Beveik nėra abejonės, kad paukštis Neryje ties Gegužinės kaimu ilgam neliks. Jis pasitrauks kitur. Būtų labai įdomu sužinoti, kur jis bus pastebėtas ateityje. Kadangi paukštis nėra baikštus, todėl jį pastebėti ir nuskaityti jo žiedo numerį (geriausias būdas – žiedą nufotografuoti, o po to jo įrašą perskaityti nuotraukoje) nėra sudėtinga. Belieka tikėtis, kad apie jo aptikimus ateityje bus pranešta Lietuvos paukščių žiedavimo centrui.
 

Lietuvos PŽC informacija
2018-03-22