Bestuburiai Invertebrata

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Tai ilga cilindro formos su smailiu priekiu ir suplotu buku galiniu galu žieduotoji kirmėlė. Kūnas yra rusvos arba rausvos spalvos: priekinis galas tamsesnis, galinis – šviesesnis. Sudarytas iš 130-150, kartais 180 segmentų (narelių). Ant sliekų kūno matomas balnelinis žiedas, kuriame vystosi embrionai.

– Dydis

10–30 cm ilgio, skersmuo 6-8 mm.

– Mityba

Minta įvairiomis organinėmis medžiagomis, į savo urvelius įtraukia nukritusius lapus ir kitokias organines medžiagas, jas suvirškina ir taip dalyvauja organinių medžiagų mineralizacijos procese

– Buveinė

Sliekai gyvena drėgnoje, puveningoje dirvoje. Randami pievose ir lapuočių miškuose netoli dirvos paviršiaus.  Žiemą, sausrų metu gali įsirausti į 60–80 cm, kartais iki 2 m gylį.

– Paplitimas

Tai europinė rūšis, dabar paplitusi beveik visame pasaulyje. Kai kuriose valstybėse (Kanada, JAV) yra laikoma invazine rūšimi.

– Tai įdomu

Purena dirvą, gerina oro ir vandens apytaką, dirvožemio sandarą, greitina organinių medžiagų mineralizaciją.

Sliekai yra hermafroditai. Gyvena kelerius metus. Pasižymi regeneracija. Priekiniame kūno trečdalyje išsiskiria kūno dangos sustorėjimas – balnelis. Jame daug liaukinių ląstelių, formuojančių kokoną, kuriame vystosi jaunikliai. Kokonai dedami į dirvą.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

DIDYSIS SLIEKAS

Lumbricus terrestris

not a terminal