Paukščiai Aves

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Abiejų lyčių paukščių kūno viršus melsvai pilkas, apačia balsva, per akis eina po juosvą dryželį. Pauodegys rusvas, su balsvomis dėmelėmis. Pavasarį patinėlių kūno šonai būna rusvesni.

– Dydis

Ilgis: 12–14,5 cm.
Svoris: 20–25 g.

– Mityba

Minta įvairiais voragyviais ir vabzdžiais, kuriuos savo tvirtu smailiu snapu iškrapšto iš žievės plyšių ir angų. Rudenį minta ir uogomis. Žiemą, taip pat vėlyvą rudenį ir ankstyvą pavasarį stiprinasi gilėmis, eglių ir pušų sėklomis bei kedro, lazdyno riešutais. Kaupia maisto atsargas kritiniams gyvenimo laikotarpiams.

– Buveinė

Peri lapuočių ir mišriuosiuose miškuose, parkuose, kituose brandžiuose želdynuose, ypač tuose, kur auga ąžuolai. Taip pat aptinkamas parkuose, įvairiuose želdiniuose, kur stūkso seni medžiai. Klajonių metu pastebimas visur, kur yra medžių, dažnai laikosi būreliais su zylėmis, lipučiais, mielai lankosi lesyklose.

– Paplitimas

Paplitę visoje Europoje: galima sutikti ir Maroke, Turkijoje, Irane, Irake, Mažojoje Azijoje, Šiaurės Vakarų Afrikoje, Šiaurės Rusijoje iki Kamčiatkos, taip pat Kinijoje, Japonijoje.

– Tai įdomu

• Medžio kamienu paukštis laipioja ir žemyn galva.
• Skirtingai nei genys, laipiodamas medžių kamienais bukutis nesiremia uodegos plunksnomis.
• Peri uoksuose, drevėse, inkiluose. Pasirinkęs perėti tinkamą uoksą ar inkilą su per didele landa, ją užlipdo moliu iki reikiamo dydžio.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Bukutis

Sitta europaea

not a terminal