Paukščiai Aves

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Šį paukštį nesunku atpažinti – apdaras juodas, apatinė kūno dalis kiek pilkesnė, o kaktoje ryškiai išsiskiria balta raginė plokštelė. Snapas taip pat baltas.

– Dydis

Ilgis: 36–41 cm.

Sparnų plotis: 70–80 cm.

Svoris: 500–1100 g.

– Mityba

Daugiausiai minta augaliniu maistu. Vasarą lesa dumblius, jaunus nendrių stiebelius ir lapelius, plūdenas, o rudenį – lūgnių, vandens lelijų sėklas. Laukiai dažnai gaudo ir vandenyje gyvenančius vabzdžius. Mėgstamiausias laukio maistas – povandeniniai augalai. Paukštis paneria po vandeniu ir snapu traukia augalus nuo dugno.

– Buveinė

Laukiai suka lizdą vandens paviršiuje, tarp tankių nendrynų ir meldynų. Patinas ir patelė krauna jį iš įvairių augalinių medžiagų ir pritvirtina prie pernykščių vandens augalų stiebų.  

– Paplitimas

Nuo Šiaurės Afrikos, vidutinio klimato juostos Europoje, iki Rytų Sibiro, Japonijos, Kinijos, Pietvakarių Azijos ir Indijos. Taip pat sutinkamas Naujojoje Zelandijoje ir Australijoje.

– Tai įdomu

  • Laukio kiekvienas pirštas turi plaukiojamąją plėvę, kurią laukys gali pakelti arba nuleisti.
  • Poravimosi metu laukiai tampa labai agresyvūs. Viliodamas patelę patinėlis išskečia sparnus ir ištempia kaklą, kad geriau matytųsi baltas snapas ir kakta. Varžovams jis siekia sudaryti rūstaus paukščio įspūdį. Kartais norėdamas įbauginti priešą laukys aptaško jį vandeniu.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Laukys

Fulica atra

not a terminal