Paukščiai Aves

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Išvaizda pilkoji gervė kiek panaši į gandrą, tačiau yra didesnė, ilgesniu kaklu ir ilgesnėmis kojomis, grakštesnė, švelniai melsvai pilkų spalvų. Galva ir viršutinė kaklo dalis juodos ir baltos spalvų. Viršugalvyje yra raudona dėmė. Papildomos plasnojamosios plunksnos labai pailgėjusios, purios ir dengiančios tikrąją uodegą. Patinas ir patelė beveik nesiskiria.

– Dydis

Kūno ilgis: 96–119 cm.
Sparnų plotis: 190–220 cm.
Svoris: 4,5–5,5 kg.

– Mityba

Minta įvairiais vabzdžiais, jų lervomis, moliuskais, varliagyviais, smulkiais žinduoliais ar paukščiais, taip pat augaliniu maistu – sėklomis, uogomis, grūdais bei žaliosiomis augalo dalimis

– Buveinė

Veisiasi šlapiuose miškuose, vandeningose žemapelkėse, aukštapelkių pakraščiuose, užliejamuose durpynuose. Į priešmigracinius būrius susitelkę paukščiai maitinasi pievose, atvirose pelkėse ir laukuose. Nakvoja tokie būriai aukštapelkėse, atvirose šlapiose vietose.

– Paplitimas

Gyvena Skandinavijoje, Šiaurės Vokietijoje, Turkijoje ir Rytų Europoje iki rytinės Sibiro dalies. Žiemoja Pietų Ispanijoje, Šiaurės Afrikoje, Irake, Irane, Indijoje ir Azijos pietuose.

– Tai įdomu

• Lizdą krauna ant žemės, bet tik ten, kur jį supa vanduo.
• Skrisdama kojas ir kaklą laiko ištiesusi vienoje linijoje. Būryje paukščiai dažniausiai skrenda išsirikiavę trikampiu ar linija.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Pilkoji gervė

Grus grus

not a terminal