Paukščiai Aves

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Stambus, laukinės žąsies dydžio paukštis. Galva tamsiai pilka, kaklą puošia vertikalūs juodi ir balti dryželiai, kaklo priekyje – juoda dėmė. Nugara tamsi, su tankiomis baltų kvadratinių dėmių eilėmis.

– Dydis

Ilgis: 63–75 cm.

– Mityba

Daugiausiai minta įvairiomis žuvimis, pasigauna vėžiagyvių, moliuskų, kartais varlių ir dėlių.

– Buveinė

Veisimosi metu aptinkami vidutinio dydžio ir dideliuose ežeruose, ypač apsuptuose miškų. Vengia trikdymo, renkasi nuošalius, žmonių mažai lankomus ežerus. Migracijų metu ir žiemą – jūrų pakrantėse ir stambesniuose vidaus vandens telkiniuose.

– Paplitimas

Eurazijoje paplitęs nuo Skandinavijos iki Ramiojo vandenyno. Gyvena Šiaurės Amerikoje. Žiemoja piečiau esančiuose jūrų ir vandenynų pakrantėse. Perėjimo metu paukštis aptinkamas rytinėje šalies dalyje. Kitur labai retai pastebimos tik pavienės poros. Migracijų metu ir žiemą aptinkama didesniuose vandens telkiniuose ir jūroje.

– Tai įdomu

• Narai paprastai atsigyvena dideliuose ežeruose, nes pakilti nuo vandens gali tik gerai įsibėgėję – jiems reikalingas ilgas pakilimo takas.
• Jei skrendantis naras netyčia nusileidžia ne ant vandens, pakilti jau negali. Sausumoje nevikriai šliaužia pilvu, pasispirdami kojomis.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Juodakaklis naras

Gavia arctica

not a terminal