Paukščiai Aves

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Plunksnų apdaras ryškių spalvų, baltame fone išsiskiria juoda galva ir rudai rausva juosta, nusidriekusi nuo krūtinės iki pečių. Patino galva ir viršutinė kaklo dalis juodi su žalsvu atspalviu. Per krūtinę, kūno šonus ir priekinę nugaros dalį eina ryškiai ruda juosta. Viršutinė kūno dalis balta. Dalis pečių plunksnų juodos, kitos – baltos. Snapas raudonas, pamatas su gumbu. Kojos rausvos. Patelės apdaras blankesnis (vietoj juodos spalvos – juodai ruda). Snapas be gumbo.

– Dydis

Kūno ilgis: 55–65 cm.

– Mityba

Minta gyvūniniu maistu, tačiau nevengia ir augalinio. Mityba labai priklauso nuo sezoniškumo ir biotopo pobūdžio. Sulesa daug įvairių vandens vabzdžių ir jų lervų, smulkių moliuskų, taip pat vandens augalų sporų, sėklų ir minkštųjų augalų dalių.

– Buveinė

Gyvena ir peri prie sūrių vandenų. Mėgsta smėlėtais krantais vandens baseinus, kopas. Gėluose vandenyse apsistoja per migraciją. Žiemoja susitelkusios į gausius būrius jūros įlankose, sekliuose pakraščiuose.

– Paplitimas

Paplitusi Europos pajūrio rajonuose, Vakarų ir Vidurio Azijoje. Pastaruoju metu vis dažniau pasirodo žemyninėje Europos dalyje. Žiemoja Viduržemio, Juodosios, Kaspijos jūrų, Persų įlankos pakrantėse, Indijoje, pietinėje Kinijoje. Lietuvoje dažniausiai aptinkama Kuršių mariose ir Nemuno deltoje. Vidaus vandenyse gana retas paukštis.

– Tai įdomu

• Urvinių ančių urvai – gilūs ir ilgi, kartais iki 3–4 m ilgio. Tačiau kartais peri ir atviroje vietoje ant žemės. Dažnai panaudoja senus apleistus lapių, barsukų ir kitų žvėrių urvus.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Urvinė antis

Tadorna tadorna

not a terminal