Paukščiai Aves

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Žaliukė yra naminio žvirblio dydžio. Ją lengva pažinti iš ryškiai geltonos spalvos antuodegio ir sparnų. Kūnas kresnas, galva stambi, snapas tvirtas. Patino krūtinė geltonai žalsva, viršus pilkai žalias, su geltonesniu antuodegiu, mažųjų plasnojamųjų plunksnų srityje šviesiai pilka dėmė. Išorinis sparnų pakraštys ir išorinės uodegos pagrindo plunksnos ryškiai geltonos. Uodega gana giliai įkirpta. Patelė panaši į patiną, tik blankesnių, rusvai gelsvų spalvų.

– Dydis

Ilgis: 14–16 cm.

Svoris: 25–31 g.

– Mityba

Minta augaliniu maistu (augalų sėklomis, pumpurais, uogomis) ir vabzdžiais.

– Buveinė

Paprastai pastebima kultūrinio kraštovaizdžio vietovėse, peri gyvenviečių želdynuose, soduose, parkuose, pakelių medžiuose. Įsikuria ir miškų pakraščiuose, eglių jaunuolynuose. Migracijų metu pastebima įvairiose vietose. Žiemą dažnai lankosi lesyklose.

– Paplitimas

Eurazijoje paplitusi nuo Atlanto pakrantės iki Uralo, Kaspijos jūros vakarinės pakrantės. Šiaurėje arealas siekia vidurinę Suomiją, pietuose tęsiasi iki Mažosios Azijos, Viduržemio jūros pakrantės. Gyvena šiaurės vakarų Afrikoje, Britų, Viduržemio jūros salose.

– Tai įdomu

Jauniklius žaliukės maitina vabzdžiais, nes pastarieji yra maistingesni už sėklas, ir paukščiukai greičiau auga. Maistas iš gūžio atryjamas tiesiai į jauniklių snapelius. Po kelių dienų paukščiukai papildomai pradedami maitinti uogomis ir sėklomis.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Žaliukė

Carduelis chloris

not a terminal