Vabzdžiai Insecta

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Geltongalvio tinkluočio galva raudona ar rausvai ruda, kūnas juodos spalvos. Antenos ilgos ir plonos, o platūs sparnai beveik visai permatomi, išmarginti tamsiai rudomis ar juodomis dėmėmis ir ryškiomis išilginėmis ir skersinėmis gyslomis. Sparnų gyslotumas, kaip ir visų tinklasparnių, labai tankus.

– Dydis

Sparnų ilgis 20–26 mm

– Mityba

Suaugę vabzdžiais yra plėšrūs. Minta kitais vabzdžiais, taip pat dumbliais, augalų žiedadulkėmis. Geltongalvio tinkluočio lervos grobuoniškos – minta smulkiais bestuburiais.

– Buveinė

Gyvena drėgnose, ūksmingose vietose vandens telkinių pakrantėse. Skraido prieblandoje, dienos metu slepiasi medžių lapijoje, tupi ant šakų, svyrančių virš vandens, taip pat tūno vandens pralaidų ertmėse. Geltongalvio tinkluočio lervos gyvena vandens telkinių pakrančių dumble ir samanose.

– Paplitimas

Pasaulyje žinoma  21  tinkluočių rūšis: 20 rūšių išplitusios Azijoje ir tik viena rūšis – geltongalvis tinkluotis – gyvena Europoje, kur plačiai išplitusi.

– Tai įdomu

Geltongalvį tinkluotį buvo siūloma įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą, tačiau dėl slapto šios rūšies gyvenimo būdo, nebuvo surinkta pakankamai duomenų apie geltongalvio tinkluočio paplitimą ir gausumą Lietuvoje, todėl ši rūšis nepateko į Raudonąją knygą. Siekiant užpildyti duomenų apie šią rūšį trūkumą, Lietuvos entomologų draugiją 2019 m geltongalvį tinkluotį paskelbė metu vabzdžiu. Šia akcija buvo siekiamą atkreipti gamtos mėgėjų dėmesį į šią rūšį ir surinkti kiek galima daugiau duomenų apie jos paplitimą.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

GELTONGALVIS TINKLUOTIS

Osmylus fulvicephalus

not a terminal