– Išvaizda, skiriamieji bruožai
Šiems drugiams būdingas lytinis dimorfizmas. Patelių sparnų raštas neryškus, dominuoja pilka spalva. Kiekviename sparne yra po vieną akį imituojančią dėmę. Patinai ryškesni, jų sparnų piešinys kontrastingesnis, spalvos sodresnės, antroji sparnų pora oranžinė. Kaip ir patelės patinai kiekviename sparne turi akį primenančią dėmę. Patinai nuo patelių skiriasi ir antenų forma – kiekvienas antenos narelis turi po dvi ilgas ataugas.
– Dydis
Mažosios saturnijos patinai ir patelės skiriasi dydžiu. Patinai smulkesni, atstumas tarp ištiestų sparnų galų apie 40–55 mm, patelės didesnės, stambių individų atstumas tarp ištiestų sparnų galų gali siekti iki 65 mm.
– Mityba
Drugių vikšrai minta viržių, mėlynių lapais.
– Buveinė
Vasarą šių vikšrų galima rasti miškuose ant viržių ar mėlynių. Lėliuke vikšras virsta šilko kokone žemės paviršiuje.
– Paplitimas
Mažoji saturnija Europoje paplitusi nuo Ispanijos, Italijos, Graikijos pietuose iki Norvegijos, Švedijos ir Suomijos šiaurėje. Taip pat gyvena Šiaurės Afrikoje ir Rusijos europinėje dalyje.
– Tai įdomu
Mažosios saturnijos patinai ir patelės skiriais gyvenimo būdu – patinai skraido dienos metu, o patelės tik naktį. Tai gana ankstyva rūšis, paprastai šie drugiai pasirodo gegužės mėnesį, tačiau saturnijų gamtoje galima rasti jau balandžio pabaigoje.
– Išvaizda, skiriamieji bruožai
– Dydis
– Mityba
– Buveinė
– Paplitimas
– Tai įdomu