Vabzdžiai Insecta

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Kūnas tamsiai rudas, metališkai blizgantis. Viršutinė pusė padengta smulkiomis raukšlelėmis. Kojos raudonai rudos, antenų pirmas ir antras nareliai dažniausia rusvi, likusieji tamsūs ar visai juodi. Skydelio viršūnė geltona (nedidelė, bet ryški geltona dėmė kūno centre). Išplatėję pilvelio šonai išmarginti juodomis ir geltonomis juostelėmis.

– Dydis

Kūnas 8–12 mm ilgio.

– Mityba

Raudonkojė skydblakė – augalėdė, gyvena ant įvairių lapuočių medžių (ąžuolo, lazdyno, juodalksnio, buko) taip pat vaismedžių  –  obelų, kriaušių, trešnių. Minta siurbdamos sultis iš jaunų medžių ūglių.

– Buveinė

Raudonkojė skydblakė gyvena mišriuose ir lapuočių miškuose, soduose, parkuose. Šių blakių liepos–spalio mėn. dažnai galima pamatyti ant medžių kamienų.

– Paplitimas

Išplitusi visoje Europoje, Kaukaze, taip pat Azijoje iki Japonijos.

– Tai įdomu

Raudonkojė skydblakė – vienintelė Lietuvoje tikrųjų skydblakių rūšis, žiemojanti nimfos stadijoje, visų kitų skydbalkių žiemoja kiaušinėliai. Šiai rūšiai būdinga tam tikra mitybinė specializacija – jauni vabzdžiai (nimfos) minta tik augalų sultimis, o suaugusios blakės iš dalies yra grobuoniškos – minta ir smulkiais vabzdžiais, drugių vikšrais.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

RAUDONKOJĖ SKYDBLAKĖ

Pentatoma rufipes

not a terminal