Vabzdžiai Insecta

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Vabzdžių galva specifinės formos, jos priekinė dalis ištįsusi į straublelį, kurio gale yra burnos organai. Sparnai skaidrūs, išmarginti tamsiomis dėmelėmis, sudarančiomis piešinį. Kiekviena skorpionmusių rūšis turi skirtingą piešinį sparnuose.   

– Dydis

Kūno ilgis siekia apie 18–20 mm.

– Mityba

Suaugusios skorpionmusės minta negyvais vabzdžiais, išėda jų vidaus organus, palikdamos tik išorinę chitininę dangą. Skorpionmusių lervos vystosi dirvožemyje, kur minta augalinės kilmės liekanomis.

– Buveinė

Skorpionmusės randamos miškuose, parkuose, soduose, miestų želdynuose ant įvairių augalų lapų. Tai gana sėslūs vabzdžiai, nors ir turi gerai išvystytus sparnus – skraido nedaug ir nedideliais atstumais. Didžiąją  laiko dalį praleidžia ant augalų

– Paplitimas

Paplitusi Europoje ir Azijoje.

– Tai įdomu

Skorpionmusės neturi nieko bendro su skorpionais ir yra visiškai nepavojingos. Skorpionmusių patinų galinis pilvelio narelis specifinės formos, išsipūtęs, turi priedus, kurie naudojami poruojantis ir skorpionmusės dažniausia jį laiko užriestą į viršų. Tokia laikysena šiek tiek primena skorpioną, dėl to šie vabzdžiai ir buvo pavadinti skorpionmusėmis.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Skorpionmusė

Panorpa communis

not a terminal