Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Būdingiausias dramblių bruožas – ilgas straublys, susidaręs suaugus nosiai su raumeninga viršutine lūpa. Juo laužo šakas, pakelia smulkius daiktus, deda į burną maistą, siurbia ir šlakstosi vandeniu, užuodžia kvapus. Kojos stulpiškos, penkiapirštės, su mažomis kanopėlėmis, o paduose yra stangrus jungiamasis audinys, todėl vaikšto labai tyliai. Oda stora, beveik be plaukų.

– Dydis

Afrikinio dramblio patinas yra daugiau nei 3 m aukščio, jo galva kartu su kūnu yra beveik 7 m. ilgio, o sveria jis daugiau nei 5 t.

– Mityba

Drambliai – žolėdžiai gyvūnai. Jie minta įvairių rūšių žolėmis, lapais, mažomis šakelėmis ir šaknimis bei vaisiais. Maisto siekia straubliu ir deda į žiotis. Norėdami pasiekti aukščiau augančius lapus, kartais netgi nuverčia medžius. Kasdien suėda apie 150–200 kg maisto ir išgeria per 100 litrų vandens.

– Buveinė

Drambliai gyvena miškuose, savanose ir pusdykumėse nedidelėmis šeimyninėmis grupėmis. Net nukeliaudamos didelius atstumus, kaimenės niekuomet nenutolsta nuo vandens.

– Paplitimas

Didžiulė Afrikos žemyno teritorija į Pietus nuo Sacharos.

– Tai įdomu

  • Dramblys geba bėgti greičiau už žmogų, gali judėti 8–9 km/val. greičiu ir tokį tempą išlaikyti ilgą laiką.
  • Drambliai labai glaudžiai bendrauja ir prisiriša vieni prie kitų, laidoja žuvusius savo kaimenės narius pridengdami juos lapais ir šakomis, gedi ir budi prie jų kūno daug valandų.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

AFRIKINIS DRAMBLYS

Loxodonta africana

not a terminal