Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Kailio spalva įvairi, nuo rusvai pilkos iki tamsiai rudos, o patys ilgiausi plaukai dengia kaklą. Žiemai dvikupriams kupranugariams užauga tanki ir ilga vilna, tačiau pavasarį, kylant oro temperatūrai, jie labai sparčiai šeriasi. Dvikupriai kupranugariai turi ilgą kaklą ir ištęstą galvą. Viršutinė jų lūpa perskelta, o akys apsaugai nuo smėlio ir vėjų pridengtos ilgų blakstienų. Šnervės siaučiant smėlio audroms užsiveria. Kupranugarių kojos baigiasi dviem pirštais, tačiau jie į žemę remiasi ne kanopomis, bet padų pagalvėlėmis.

– Dydis

Aukštis ties gogu: 180–210 cm.

Aukštis su kupromis: iki 230 cm.

Ilgis: 250–360 cm, uodegos ilgis apie 50 cm. Svoris: 500–700 kg.

– Mityba

Dvikupriai kupranugariai yra atrajotojai – prarytą maistą jie atrajoja ir gromuluoja. Minta žole ir plonomis krūmų šakelėmis bei lapais.

– Buveinė

Žiemos metu laikosi arčiau vandens telkinių, nedidelių upių ir upelių, o vasaros metu traukia į žole apžėlusias stepes ir kalnuotas vietas, pusdykumes ir dykumas.

– Paplitimas

Laukiniai dvikupriai kupranugariai gyvena Gobio dykumoje, plytinčioje Mongolijos ir Kinijos teritorijose. Afganistane, Turkijoje, Vidurio Azijos šalyse, Irane ir Kinijoje šie kupranugariai tarnauja kaip nešuliniai ir jojamieji gyvuliai.

– Tai įdomu

  • Kuprose, skirtingai nuo plačiai paplitusios nuomonės, šie gyvūnai kaupia ne vandenį, bet riebalus.

Būdingi didesni kūno temperatūros svyravimai nei kitiems žinduoliams: jos svyravimai gali siekti iki 8 °C, dėl to mažesnis tiek kūno perkaitimo, tiek peršalimo pavojus. Tankus kailis yra tarsi termoizoliatorius, naktį saugo nuo šalčio, o dieną – nuo karščio.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Dvikupris kupranugaris

Camelus bactrianus

not a terminal