Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Plaukas trumpas. Kailis gelsvai rudas, su tamsiai rudomis dėmėmis, apatinė lūpa, pasmakrė ir krūtinė šviesūs. Nagai iš dalies įtraukti, vyresnių buki, todėl medžiais gerai laipioja tik jauni gepardai. Ausys apvalios, snukis trumpas. Kojos ir liemuo ilgi. Galva nedidelė, kūnas aptakus. Ilga uodega padeda išlaikyti pusiausvyrą staigiuose posūkiuose. Skiriamasis požymis – juodos „ašaros“, einančios nuo akių kraštelio, link nosies, iki burnos.

– Dydis

Užaugęs gepardas sveria nuo 40 iki 65 kg. Jo viso kūno ilgis yra nuo 115 iki 135 cm, o uodega yra 84 cm ilgio. Patinai yra truputį didesni nei patelės ir turi truputį didesnę galvą, bet ženklesnių skirtumų tarp lyčių nėra.

– Mityba

Medžioja dieną smulkias antilopes, kiškius, graužikus, paukščius. Grobį dažnai atima liūtai, hieniniai šunys, hienos.

– Buveinė

Aptinkamas stepėse, savanose,  dykumose ar pusdykumėse.

– Paplitimas

Gyvena Afrikos, Viduriniųjų Rytų ir vakarinės Azijos dalyse (daugiausia Namibijos), nedidelė populiacija – Azijos (pietvakarinės dalies) savanose ir pusdykumėse.

– Tai įdomu

Gepardai yra patys greičiausi žinduoliai Žemėje, per trumpą laiką (2–3 sekundes) gali išvystyti 110 km/h greitį. Skirtingai nei kitos katinių šeimos rūšys, nėra geri laipiotojai bei, skirtingai nei kitos didžiosios katės, neriaumoja.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

GEPARDAS

Acinonyx jubatus

not a terminal