Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Savo galva, dantimis, o ypač didelėmis ausimis jis panašus į hieną, o didumu prilygsta vidutiniam šuniui. Plonų, raumeningų ir palyginus ilgų kojų dėka, gali nukeliauti gana tolimus atstumus. Ausys didelės, snukis platus, trumpas. Kailis išmargintas juodomis, geltonomis ir baltomis dėmėmis. Snukis juosvas, uodegos galiukas baltas. Margas, trumpas kailis neleidžia bėgančiam hieniniam šuniui perkaisti.

– Dydis

Ilgis: 80–100 cm.
Aukštis ties gogu: 75 cm.
Svoris: 17–25 kg.

– Mityba

Grobis – įvairaus dydžio antilopės, karpočiai, zebrai, afrikinių buivolų jaunikliai bei nusenę arba traumuoti gyvūnai. Auką ilgai persekioja, nualina, apkandžioja kojas, pargriautą galutinai įveikia.

– Buveinė

Gyvena žole apžėlusiose lygumose ir savanose, vengia miškų. Maždaug 9 mėn. per metus klajoja, ieškodami medžioklės plotų. Ilgiau vienoje vietoje apsistoja tik tuomet, kai maitina jauniklius. Hieniniai šunys retai rausia urvus. Dažniausiai jie naudojasi apleistais kitų gyvūnų urvais.

– Paplitimas

Paplitęs Centrinės ir Pietų Afrikos savanose.

– Tai įdomu

• Hieniniai šunys – Afrikos plėšrūnai, visiems gyvūnams keliantys didžiulę baimę. Jie yra kur kas pavojingesni nei liūtai ar leopardai. Jie puola auką nekreipdami dėmesio į vėjo kryptį ir visai nesistengdami, kad persekiojamas gyvūnas jų nepastebėtų. Jie puola atvirai ir dažniausiai medžioklė būna sėkminga, nes medžioklėje dalyvauja visa šunų gauja, o puolant būriu, sunku apsiginti ir dideliam gyvūnui.
• Hieniniai šunys labai vislūs, veda 2–19 (dažniausiai apie 10 ) jauniklių. Dažniausiai jauniklių susilaukia tik dominuojanti pora, bet paūgėjusiais jaunikliais rūpinasi, atryja jiems maisto, visi gaujos nariai.
• Laikosi gaujomis po keliolika (kartais net 100 ir daugiau ) individų. Grupelės iš 5 ir mažiau individų neišgyvena, nes nebesugeba sumedžioti maisto. Medžioja visa gauja kartu.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

HIENINIS ŠUO

Lycaon pictus

not a terminal