Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Tamsiai ruda užpakalinė žvėrelio kūno dalis tankiai apaugusi aštriais, labai kietais juodos ir baltos spalvos dygliais, kurių paviršius padengtas smulkiomis šerpetomis. Trumpi ir ilgi dygliai yra arti vienas kito, jie glotnūs, smailėjantys, silpnai laikosi. Įsmigę į priešą, lengvai atsiskiria nuo kūno.

– Dydis

Ilgis: 60–80 cm.
Svoris: 13–25 cm.

– Mityba

Minta vaisiais krituoliais, šaknelėmis, gumbais, požeminių augalų dalimis, žieve, lapais, daugiamečiais augalai ir uogomis. Temstant karčiuotasis dygliatriušis atsargiai žvalgydamasis į šalis traukia ieškoti maisto. Gyvūnas visą naktį klaidžioja, per daug nenutoldamas nuo urvo ar uolos, kurios plyšyje gyvena. Karčiuotasis dygliatriušis mato gana prastai, todėl pasikliauja puikia uosle ir klausa. Ėsdamas dygliatriušis prilaiko maistą priekinėmis kojomis, kaip ir daugelis kitų graužikų.

– Buveinė

Aktyvus naktį, gyvena iki 3,5 metro gylio urvuose. Mėgsta uolėtus rajonus, kuriuose pakankamai daug augalų.

– Paplitimas

Paplitęs Šiaurės Afrikos teritorijoje, taip pat Pietų Europoje – Italijos pietuose, Sicilijoje ir Graikijoje.

– Tai įdomu

• Karčiuotasis dygliatriušis, vos pajutęs jam gresiantį pavojų ar ko nors išsigandęs, staiga atsigręžia į atakuojantįjį nugara ir pašiaušia aštrius dyglius.
• Beveik kiekviename karčiuotojo dygliatriušio urve randama kaulų ir kietų šakų. Gyvūnai juos graužia, dildydami visą gyvenimą augančius kandžius.
• Kiekvienais metais veda 1–3 vadas, dažniausiai veda po 2 jauniklius.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

KARČIUOTASIS DYGLIATRIUŠIS

Hystrix cristata

not a terminal