Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Tipiški kūno bruožai: ilga nosis, primenanti straubliuką, didelės akys, ryški priešakinė liaukos duobutė, ilgesnių plaukų kuodelis ant kaktos ir viršugalvio, išgaubta nugara, plonos ilgos kojos. Užpakalinės kojos ilgesnės už priekines, o jų pėda su blauzda sudaro statų kampą, tad žvėris atrodo lyg pritūpęs. Patinai su nedideliais rageliais. Ragus turi tik patinai.

– Dydis

Kūno aukštis: 35–40 cm.
Masė:  4–6 kg.
Ragų ilgis: 7–10 cm.

– Mityba

Minta medžių ir krūmų lapais, ūgliais, vaisiais, žoliniais augalais. Gali ilgai ištverti be vandens.

– Buveinė

Gyvena krūmynuose, savanose, akmenuotose lygumose ir kalnuose.

– Paplitimas

Paplitęs Afrikos rytinėje (Somalis, Kenija, Uganda Tanzanija ) ir pietvakarinėje dalyje (Angola, Namibija).

– Tai įdomu

• Dikdikai gali bėgti 42 km/h greičiu. Kai jaučia pavojų ir nori likti nepastebėti, gulasi žolėje. Pastebėti, bėga greitai ir zigzagais, kol pasiekia prieglobstį netoliese esančioje tankmėje.
• Kirko dikdikai yra prisitaikę išgyventi sausringuose rytinės Afrikos regionuose. Kad nepakistų kūno temperatūra, pro šnervių plyšius oras patenka į išsiplėtusią nosies kamerą, aprūpintą gausiu kraujagyslių tinklu, kuris atvėsina kraują. Šis procesas taip pat yra efektyvus, nes dėl jo iškvepiamame ore prarandama minimaliai vandens. Vandens ir energijos taupymo metodai, tokie kaip kintanti kūno temperatūra, sumažėjęs medžiagų apykaitos greitis, koncentruotas šlapimas ir sausos išmatos, visi šie faktoriai prisideda prie dikdikų sugebėjimo išgyventi atšiauriomis sausringo klimato sąlygomis.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

KIRKO DIKDIKAS

Madoqua kirkii

not a terminal