Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Panašus į aviną, tik laibesnis, ilgesnėmis kojomis, didesniais riestais ragais. Vasarą muflono kailis šviesiai, žiemą – tamsiai rudas. Didesnę kūno dalį dengia 3–4 cm ilgio akuotplaukiai ir tanki pavilnė. Ragus turi visi patinai ir 5% patelių. Pastarųjų ragai mažesni.

– Dydis

Patinų kūno aukštis apie 85 cm, masė 40–50 kg, patelių kūno aukštis apie 75 cm, masė – iki 36 kg.

– Mityba

Minta žolėmis, medžių ir krūmų lapais, ūgliais ir žieve, avietėmis, mėlynėmis, viržiais, sausa žole ir net paparčiais bei samanomis. Žemės ūkio plotuose minta žiemkenčiais.

– Buveinė

Gyvena miškais apaugusiuose kalnuose, bet nepakyla aukščiau kaip 2000 m, vengia stačių uolėtų šlaitų. Lygumose tinkamiausias muflonams biotopas – reti miškai su gausiu pomiškiu bei traku, kuriuose vyrauja brandūs medynai, yra atvirų plotų, pievų, gausi žolinė augalija.

– Paplitimas

Natūralus muflono arealas apima tik Korsikos ir Sardinijos salas. Introdukuoti į daugelyje Europos šalių, kai kurias Jungtinių Amerikos Valstijų valstijas, Argentiną.

– Tai įdomu

  • Ragai auga visą gyvenimą, bet senstant – lėčiau, gali daugiau nudilti, nei priaugti. Lapkričio–gruodžio mėn., ragai neauga, o ties jų pamatu susiformuoja gili metinė rievė. Sausio mėn. ragai vėl pradeda augti.
  • Gerai mato, todėl išvengia daugelio pavojų. Pastebėję pavojų, praneša apie tai visam būriui šaižiu švilptelėjimu ir priekinės kojos smūgiais į žemę.
  • Į Lietuvą atvežta rūšis, tačiau laisvėje negyvena, laikoma aptvaruose.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

MUFLONAS

Ovis ammon musimon

not a terminal