Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Proporcingo kūno sudėjimo, stiprus žvėris. Liemuo nuo sprando į pasturgalį kiek žemėjantis. Kaklas storas, raumeningas. Kojos ilgokos, pėdos palyginti nedidelės, pirštai suglausti. Snukis ilgokas, bet nenusmailėjęs, antakiai ryškūs, todėl akys atrodo giliai įkritusios. Ausys trikampės, smailiomis viršūnėmis, uodega apaugusi ilgesniais plaukais, nuleista. Bėgdamas šuoliais, pakelia ją iki nugaros lygio, bet niekuomet neužriečia. Kailis tankus, bet šiurkštokas, pilkai juosvas, rusvas ar net pilkai rusvas.

– Dydis

Pilkasis vilkas būna iki 150 cm ilgio, aukštis ties pečiais 0,6–0,95 m, sveria 30–65 kg. Patelės mažesnės už patinus. Vidutinė patelių masė sudaro apie 83% patinų masės, o kūno ilgis – 96% patino kūno ilgio.

– Mityba

Minta beveik vien tik mėsa: stambiais ir vidutinio didumo laukiniais ir naminiais gyvūnais. Pilkieji vilkai vadinami miško sanitarais, nes daugiausiai medžioja nukaršusius ar ligotus gyvūnus.

– Buveinė

Mėgsta didelius spygliuočių ir mišrių miškų masyvus su aukštapelkėmis, žemapelkėmis, mažiau žmonių lankomas teritorijas prie vandens telkinių, apleistus durpynus.

– Paplitimas

Eurazijoje, išskyrus pietinius ir pietvakarinius rajonus, Amerikoje.

– Tai įdomu

• Vilkas labai ištvermingas. Gali ilgai (savaitę ir daugiau) badauti, bet, pasitaikius progai, stengiasi pasisotinti kelioms dienoms.
• Vilkai – monogamai. Susiporavę patinas ir patelė nesiskiria visą gyvenimą, bet, vienam žuvus, antrasis per rują susiranda naują partnerį.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

PILKASIS VILKAS

Canis lupus

not a terminal