Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Kūnas labai masyvus, kojos trumpos ir masyvios, turinčios po tris pirštus, kurių kiekvieną dengia kanopos. Galva didelė, masyvi, pailgėjusia veidine kaukolės dalimi. Ragai: priekinis ragas ilgiausias, jis auga ant nosies. Ragas tarpuakyje yra trumpesnis.

– Dydis

Kūno ilgis: patino 370–400 cm, patelės 340–365 cm.

Aukštis: patino 170–200 cm, patelės 160–177 cm. Kūno svoris: 1000–4000 kg

– Mityba

Baltasis raganosis turi reguliariai gerti ir sočiai maitintis. Jis suėda milžinišką kiekį maisto, nes daugiausiai minta žole, kurią „šienauja“ savo plačia lūpa. Neturėdamas kandžių baltasis raganosis žolę peša prie pat žemės, skindamas ją kietomis lūpų pagalvėlėmis, o jei ji pernelyg trumpa – išsikasa su šaknimis, kabindamas žemę ragu tarsi arklu. Per nepakeliamą vidudienio kaitrą gyvūnas tūno pavėsyje, o maitintis eina tik rytą ir vakare, kai karštis atslūgsta.

– Buveinė

Gyvena savanose.

– Paplitimas

Gyvena Vakarų, Rytų ir Pietryčių Afrikoje.

– Tai įdomu

  • Gyvena būriais. Būrį dažniausiai sudaro patelės su jaunikliais ir jauni žvėrys. Seni patinai ne rujos metu laikosi pavieniui.
  • Nėštumas trunka 16 mėnesių. Dažniausiai gimsta 1 jauniklis. Po paros jis jau seka paskui motiną.
  • Gyvena iki 45 metų.
  • Didelė ragų paklausa ir kaina labai skatina šių žvėrių naikinimą. Raganosiai nėra saugūs nuo brakonierių net nacionaliniuose parkuose. Šis raganosis įrašytas į Tarptautinę raudonąją knygą.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Plačialūpis raganosis

Ceratotherium simum

not a terminal