Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Liemuo lieknas, galūnės palyginti trumpos, bet ilgesnės negu usūrinio šuns. Snukis ištįsęs ir smai­lus. Ilga, apžėlusi puriais plaukais uodega. Kailis tankus, minkštas, rusvos ar gelsvos spalvos, tik krūtinė ir pilvas balkšvi ar juosvai pilki. Kojos juosvos. Uodegos akuotplaukių viršūnės juodos, todėl uo­dega atrodo tamsesnė už nugarą. Uode­gos galiukas visada baltas.

– Dydis

Kūno ilgis (be uodegos): apie 45–90 cm.
Svoris: 6–10 kg, patelės 15–20% smulkesnės už patinus.

– Mityba

Daugiausiai minta smulkiais žinduoliais ir paukščiais. Ėda paukščių jauniklius ir kiaušinius. Gaudo graužikus, kurmius, ežius, kiškius, stirniukus. Taip pat nevengia ir kirmėlių, vabzdžių, roplių ar varlių. Mėgsta vaisius ir uogas. Nevengia ir dvėsenos.  

– Buveinė

Mėgsta mažesnius, apsuptus dirbamųjų plotų miškus. Galima aptikti miškų pakraščiuose, atžėlusiose kirtavie­tėse, prie upių ir ežerų. Olas išsikasa po medžių šaknimis ar šlaituose. Kartais apsigyvena apleistuose barsukų urvuose. 

– Paplitimas

Nuo tundros į pietus iki Šiaurės Afrikos, Arabijos, šiaurinės Indijos ir Indokinijos. Šiaurės Amerikoje paplitusi nuo šiaurinių žemyno pakraščių iki Meksikos įlankos. Aklimatizuota Australijoje.

– Tai įdomu

• Kaip atskirti lapės olą? Kasdama olą, rudoji lapė išstumtas žemes paskleidžia prieš angą vėduokle. Olos anga paprastai būna apvali. Prie urvų, kur gyvena šeima, visada būna plunksnų, kaulų, kitokių maisto atliekų ir lapiukų išmatų.
• Nors rudosios lapės priklauso šuninių šeimai, tačiau medžioja lapės panašiau į kates. Medžiodamos lapės prisėlina kaip įmanoma arčiau, o tuomet šoka ant aukos iš pasalų.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

RUDOJI LAPĖ

Vulpes vulpes

not a terminal