Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Kūnas aptakus, verpstiškas, apaugęs tankiu ir vandeniui nepralaidžiu kailiu. Galva palaipsniui pereina į liemenį, kaklas beveik neišsiskiria.ant viršutinės lūpos, burnos šonuose auga stangrių vibrisių kuokšteliai. Iš išorės aiškiai matyti oranžinės spalvos kandžiai. Bebro uodega masyvi, plati, horizontaliai plokščia, buka, padengta raginėmis plokštelėmis ir retais trumpais plaukais.

– Dydis

Svoris: 20–26 kg

– Mityba

Minta vandens telkinių pakrančių medžių ir krūmų žieve, šakomis (nemėgsta tik alksnių, eglių, nors ir šiuos medžius kartais apgraužia), vandens ir kai kuriais sausumos žoliniais augalais. Žiemai kaupia maisto atsargas, todėl gali maitintis po ledu.

– Buveinė

Gyvena visur, kur tik yra pakankamai vandens: miškuose, laukuose, pievose esančiuose įvairiuose vandens telkiniuose. Vengia tik sraunių upelių.

Gyvena ir jauniklius veda dviejų tipų slėptuvėse – urvuose ir trobelėse. Balose, pelkėse, kur krantai žemi, dažnai užliejami ir užpelkėję, bebrai gyvena trobelėse. Angos į trobelę visada būna po vandeniu.

– Paplitimas

– Tai įdomu

Upinis bebras – stambiausias Lietuvos graužikas. Bebro raumeningos lūpos, susiglausdamos už kandžių, uždaro burnos ertmę, todėl bebras gali graužti panirę po vandeniu. Kai nardo, šnervės ir ausų landos taip pat uždaromos.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

UPINIS BEBRAS

Castor fiber

not a terminal