Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Kailis gelsvai rudas su leopardiškomis dėmėmis. Žirafos yra vieninteliai žinduoliai, kurie gimsta su ragais. Juos turi abiejų lyčių gyvūnai, nors patelių ragai yra žymiai lengvesni, plokštesni ir ryškiau siaurėjantys viršuje. Kaklas labai ilgas. Kojos taip pat ilgos, priekinės 10% ilgesnės už užpakalines. Dėl tokio kojų ilgumo žirafoms sunku pasilenkti prie žemės, todėl jos geria plačiai išsiskėtusios.

– Dydis

Aukštis (iki ragučių): patino 4,7–5,8 m, patelės 3,9–4,5 m.
Svoris: patino iki 800 kg, patelės 550–700 kg.

– Mityba

Žirafos – augalėdžiai gyvūnai. Jos minta lapais, jaunais ūgliais bei medžių ir krūmų šakelėmis. Šie gyvūnai nėra labai išrankūs. Didelis žirafų ūgis yra jų privalumas – jos gali maitintis tokiu maistu, kurio kiti žolėdžiai paprasčiausiai nepasiekia. Žolę žirafos peša labai retai. Tuomet jos plačiai pražergia priekines kojas arba atsiklaupia ant kelių.

– Buveinė

Gyvena krūmais ir medžiais, daugiausiai akacijomis apaugusiose savanose.

– Paplitimas

Paplitusios Afrikoje, į pietus nuo Sacharos.

– Tai įdomu

• Kiekvienos žirafos kailio raštas nepakartojamas, kaip ir žmonių pirštų atspaudai. Jis nesikeičia visą gyvenimą. Slepiamosios gyvūno kailio spalvos padeda susilieti su aplinka ir pasislėpti nuo priešų. Didelis gyvūnų ūgis ir geras regėjimas leidžia iš toli pastebėti besiartinančius priešus.
• Žirafos turi lygiai tiek pat kaklo slankstelių, kaip ir dauguma žinduolių, tačiau jie yra gerokai ilgesni.
• Patinai ir patelės lapus nuėda nuo skirtingų medžio vietų: patelės dažniausiai skabo žemiau augančius lapus kiek palenkusios galvą, o patinai ėda ištiesę kaklą ir galvą kaip galėdami aukščiau.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

ŽIRAFA

Giraffa camelopardalis

not a terminal