ŽUVYS-VARLIAGYVIAI-ROPLIAI Pisces-Amphibia-Reptilia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Chameleono kūnas smarkiai suplotas iš šonų. Galva šalmo formos, papuošta skiauterėmis ir kauburėliais. Akys didelės ir apvalios, jas supa vientisas apvalus vokas, kurio viduryje yra nedidelis plyšys vyzdžiui. Ieškodamos grobio akys juda kiekviena atskirai. Kojos ilgos. Pirštai užsibaigia aštriais nagais. Gyvūnas laipioja lėtai, tvirtai kabindamasis už šakelių abiejų galūnių pirštais ir kibia uodega, kuri tarnauja kaip penktoji galūnė. Dar vienas išskirtinis chameleono organas – lietuvis. Jo ilgis siekia kūno ilgį.

– Dydis

Kūno ilgis: 20–30 cm
Uodegos ilgis: 20–30 cm
Liežuvio ilgis: 20–30 cm

– Mityba

Minta vabzdžiais, smulkiais bestuburiais.

– Buveinė

Gyvena miškuose ar tankiais krūmokšniais apžėlusiose vietovėse. Tačiau Afrikoje jie sutinkami ir smėlio kopose, pasislėpę apleistuose kitų gyvūnų urvuose.

– Paplitimas

Paprastieji chameleonai gyvena Šiaurės Afrikoje, Pietų Ispanijoje, Vidurželio jūros salose, taip pat Pietų Turkijoje, Sirijoje ir Arabijoje. Be to, šie gyvūnai paplitę ir Šri Lankoje.

– Tai įdomu

Visi chameleonai turi vieną bendrą savybę: jų akys gali judėti nepriklausomai viena nuo kitos.
Gebėjimas keisti kūno spalvą ir taip prisitaikyti prie supančios aplinkos padeda paprastiesiems chameleonams medžioti, nes jų nepastebi aukos, taip pat puikiai saugo nuo priešų. Gyvūnas keičia spalvą priklausomai nuo aplinkos temperatūros, šviesos intensyvumo ir drėgmės. Spalva kinta gyvūnui susierzinus, išsigandus ar išalkus.
Paprastieji chameleonas – labiausiai į šiaurę paplitę šios šeimos gyvūnai.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Paprastasis chameleonas

Chamaeleo chamaeleon

not a terminal