ŽUVYS-VARLIAGYVIAI-ROPLIAI Pisces-Amphibia-Reptilia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Kūno viršus pilkas, pilkai rusvas, rausvas, tamsiai rudas ar visiškai juodas. Apačia tamsi. Išilgai nugaros zigzagais vingiuoja juoda ar tamsiai ruda juosta. Juda daug lėčiau negu žalčiai. Akių vyzdžiai vertikalūs.

– Dydis

Kūnas užauga iki 50–60 cm, uodega – iki 6–12 cm. Patelės stambesnės už patinus.

– Mityba

Suaugėliai minta smulkiais peliniais graužikais, kirstukais, rudosiomis varlėmis, ant žemės perinčių paukščių jaunikliais. Kartais gaudo gyvavedžius driežus, gluodenus.
Jaunikliai iš pradžių minta įvairiais vabzdžiais, ypač skėriais, vabalais, vėliau gaudo ką tik į sausumą išlipusius varliukus, tritonų jauniklius.

– Buveinė

Lietuvoje gyvena įvairiuose miškuose, durpynuose, aukštapelkėse, ežerų, upių pakraščiuose. Mėgsta saulėtas pamiškes, užaugančias kirtavietes, pelkių pakraščius.

– Paplitimas

Paplitusi Vidurio ir Šiaurės Europos teritorijoje iki pat poliarinio rato ir Tolimųjų Rytų.

– Tai įdomu

• Paprastoji angis – labiausiai paplitusi nuodinga gyvatė Vidurio Europoje. Laimei, ji taiki ir artinantis žmogui visada skuba pasislėpti. Negalėdamos pasprukti, netyčia užmintos kerta.
• Prarijusios pelėną ar kitą stambesnį grobį gyvatė slepiasi ir kelias dienas ar net savaitę nesimaitina, tik išlenda į saulę pasišildyti.
• Gyvačių klausa silpna, nes neturi ausų būgnelių ir negirdi oru sklindančių garsų. Jos reaguoja į žemės paviršiaus virpesius.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Paprastoji angis

Vipera Berus

not a terminal