ŽUVYS-VARLIAGYVIAI-ROPLIAI Pisces-Amphibia-Reptilia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Kūno viršus šviesiai pilkas, žalsvo atspalvio, su didelėmis, ryškiomis, vietomis susiliejančiomis, žaliomis dėmėmis. Rauplėtoje odoje daug smulkių raudonų dėmelių. Pilvas balkšvai pilkas, su tamsiomis dėmelėmis. Kiekvieno gyvūno spalva ir dėmių išsidėstymas labai skiriasi.

Nuo kitų rupūžių gerai skiriasi ryškiai kontrastinga spalva.

– Dydis

Užauga iki 10 cm, tačiau dažniausiai aptinkama 6–8 cm dydžio žaliųjų rupūžių.

– Mityba

Maisto ieško, kai oras šiltas ir drėgnas. Suaugėliai minta vabalais, blakėmis, skruzdėlėmis, auslindomis, drugių vikšrais, skėriukais ir kitais vabzdžiais.

– Buveinė

Žalioji rupūžė yra vienas iš įvairiausius biotopus apgyvendinančių varliagyvių, ji geriausiai prisitaikiusi gyventi netoli žmonių. Gyvena soduose, daržuose, parkuose, laukuose, apleistuose ar eksploatuojamuose karjeruose, kuriuose yra bent kiek vandens. Mėgstamos sausumos buveinės – smėlėtos dirvos, gerai įšylančios, atviros ar pusiau atviros teritorijos su negausia žoline augalija, dykvietės.

– Paplitimas

Paplitusi Europoje, Azijoje ir šiaurės Afrikoje, šiaurinė paplitimo riba mūsų kraštuose eina per Estiją.  Europoje aptinkama žemumose, o Azijoje –  kalnuotose vietovėse. Rūšis netolygiai paplitusi visoje šalyje. Dažnesnė rytinėje ir pietrytinėje dalyje, vakarinėje – retesnė arba visai neaptinkama.

– Tai įdomu

Iš visų varliagyvių žaliosios rupūžės pasirenka sausiausias dirvas ir yra geriausiai prisitaikiusios prie sausrų ir karščių.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Žalioji rupūžė

Bufo viridis

not a terminal