Naujiena

Kviečiame Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų aplankyti virtualiai

2020 11 24

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, reaguodamas į Covid-19 situaciją šalyje, pristato naujieną – muziejaus ekspozicija perkeliama į virtualią erdvę: nuo šiol Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ekspoziciją galite aplankyti bet kuriuo metu ir iš bet kurio pasaulio kampelio. Suteikiama galimybė, neišeinant iš namų, pasivaikščioti po muziejų ir susipažinti su Lietuvos ir  kitų pasaulio šalių gyvūnais bei jų rūšine įvairove.
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus – vienas seniausių muziejų respublikoje ir vienintelis zoologijos muziejus Pabaltijyje. Įkurtas 1919 m. liepos 15 d. žymaus Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Per 100 muziejaus gyvavimo metų sukaupta didelė, apie 300 tūkst. egzempliorių, gyvūnų preparatų kolekcija.
Šiuo metu muziejaus lankytojams pateikiama apie 17 tūkst. eksponatų. Ekspozicija užima 2,5 tūkst. m2 plotą ir išdėstyta 3-iuose aukštuose, 7-iose muziejaus salėse evoliuciniu-sistematiniu principu: nuo primityviausių daugialąsčių organizmų – pinčių – iki aukščiausios organizacijos stuburinių – žinduolių.
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus 2020 m. rugpjūčio 24–lapkričio 30 d. įgyvendino Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Kultūros ir meno organizacijų naujų produktų ir (ar) paslaugų kūrimas“ projektą „Virtualus 360 Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ekspozicijos turas“. 
Įsimintinos virtualios kelionės ir nepamirštamų įspūdžių. Pasibaigus karantinui, lauksime atvykstant į muziejų ir apžiūrint ekspoziciją gyvai.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Virtualų muziejaus turą galite rasti čia