Naujiena

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus – pirmoji įstaiga Lietuvoje, prisijungusi prie tarptautinės koalicijos „#UnitedforBiodiversity“

2021 05 04

Džiaugiamės galėdami pranešti: Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus – pirmoji Lietuvos institucija, prisijungusi prie ES tarptautinės koalicijos „#UnitedforBiodiversity“. Šios koalicijos tikslas – informuoti apie gamtą ištikusią krizę – dėl netvarios žmogaus veiklos milijonui grybų, augalų ir gyvūnų rūšių gresia išnykimas.

Koalicija įkurta Europos Sąjungos aplinkosaugos, vandenynų ir žvejybos komisaro Virginijaus Sinkevičiaus iniciatyva. Koalicija jungia nacionalinius parkus, botanikos sodus, gamtos istorijos muziejus ir kitas organizacijas, kurios, pasak komisaro, lankytojams „parodo, ką prarasime, jei ir toliau elgsimės neatsakingai“.

Biologinės įvairovės išsaugojimas yra svarbus Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus veiklos aspektas. Viena iš muziejaus paskirčių – supažindinti visuomenę su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, raida, ekologiniais saitais, paplitimu ir gausa. Tai įgyvendinama organizuojant mokslines ir švietėjiškas veiklas – vykdant Lietuvos faunos tyrimus, vedant ekskursijas ir edukacinius užsiėmimus biologinės įvairovės temomis.

Šiuo metu koalicijos narėmis jau yra tapusios 205 įstaigos iš 47 šalių. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus kviečia visus savo partnerius prisijungti prie koalicijos ir informuoti apie biologinės įvairovės išsaugojimo svarbą. Tikime, kad kartu galėsime prisidėti prie pasaulio biologinės įvairovės išsaugojimo ir sukurti tvarų žmogaus santykį su gamta.

Įstaigoms, norinčioms prisijungti prie koalicijos, rašyti: ec-biodiversity-coalition@ec.europa.eu ir gilles.doignon@ec.europa.eu

Oficiali koalicijos svetainė: https://ec.europa.eu/environment/nature/biodiversity/coalition/index_en.htm