Naujiena

Lietuvoje sklandė kilnusis erelis

2020 12 08

Kupiškio miškuose buvo surastas sužeistas kilnusis erelis (lot. Aquila chrysaetos). Į Lietuvą jis užklydo iš Estijos, skrisdamas žiemoti. Šis paukštis yra ypač retas – Estijoje peri tik apie 50 kilniojo erelio porų, o Lietuvoje lizdų iki šiol aptikti nepavyko.
Paukščio migracija buvo sekama Estijos ornitologų, kurie siųstuvų pagalba pastebėjo, kad kilnusis erelis tris dienas nepajudėjo iš vietos. Apie situaciją buvo pranešta Lietuvos organizacijai „Padėkime ereliams“. Aptikus paukštį buvo nustatyta, kad jam lūžęs blauzdikaulis.
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Rinkinių mokslinio kuravimo skyriaus vedėjas-ornitologinio rinkinio kuratorius, ornitologas Saulius Rumbutis mano, kad trauma įvyko medžioklės metu – kilnusis erelis stipriai susitrenkė koją. Po traumos nebegalėjo medžioti, todėl keletą dienų badavo.
Sužeistojo erelio siųstuvas rodė, kad Lietuvoje paukštis lankėsi ne pirmą kartą. Spėjama, kad čia jis galėjo ieškoti buveinės. Pasak S. Rumbučio, kilnusis erelis dažniau sutinkamas vietose, kur gausu vištinių paukščių,  –  daug ploto apimančiose pelkėse ir aukštapelkėse. Anot ornitologo, plėšrūnas gali prisitaikyti prie įvairaus grobio, todėl yra tikimybė, kad gali įsikurti ir Lietuvoje.