Naujiena

Stebėta juodojo peslio migracija

2021 04 26

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojai ir organizacijos „Padėkime ereliams“ komanda, naudodami GPS siųstuvus, stebi plėšriųjų paukščių migraciją ir kitus ekologinius aspektus. Vienas siųstuvas buvo pritvirtintas juodajam pesliui.

Siųstuvas juodojo peslio patinui buvo uždėtas 2020 m. liepos 9 d., šalia lizdo prie Kauno marių. Remiantis siųstuvo duomenimis, paukštis lizdavietę paliko rugsėjo 1-ąją, o iš Lietuvos teritorijos išskrido rugsėjo 3-ąją. Paukštis žiemojo Centrinėje Afrikos Respublikoje ir Čade, kurį pasiekė spalio 3 d. Juodasis peslys į lizdavietę Lietuvoje sugrįžo šių metų balandžio pradžioje.

Muziejaus darbuotojai plėšriuosius paukščius tiria jau ketvirtą dešimtmetį.

Stebėti, kaip kai kurios plėšriųjų paukščių rūšys elgiasi savo teritorijose, migruoja ir kur žiemoja galima ir facebook paskyroje: https://www.facebook.com/padekimeEreliams/.

 

Vaizdo įrašas: Juodieji pesliai (Milvus migrans aegyptius) Etiopijoje. Religinės šventės metu paukščiai stengiasi pagriebti dorojamo galvijo skerdienos gabaliukus. Ten gali žiemoti ir Lietuvos juodieji pesliai. (Iš asmeninio S. Rumbučio archyvo).

Nuotrauka: Juodasis peslys su uždėtu siųstuvu paleidžiamas prie Kauno marių (S. Rumbučio nuotrauka).