Naujiena

Sulaikyti asmenys, neteisėtai gaudykle sugavę ir sunaikinę į saugomų gyvūnų sąrašą įrašytą vištvanagį

2019 09 19

Rugpjūčio mėnesį Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus ir VšĮ „Gamtosaugos projektų vystymo fondo“ darbuotojai vykdė plėšriųjų paukščių monitoringą Prienų r., Prienlaukio kaimo apylinkėse. Optikos priemonių pagalba buvo pastebėta, kad į pamiškėje neteisėtai pastatytą plėšriesiems paukščiams skirtą gaudyklę yra įkliuvęs vištvanagis. Netrukus prie gaudyklės atėjo du vyriškiai ir vienas jų metaliniu virbu nudūrė paukštį.

Pažeidimą stebėjusiems ornitologams pavyko nufotografuoti kelis egzekucijos momentus. Visa informacija buvo perduota Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos.

Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams atlikus tyrimą buvo išsiaiškinta, kad vienas iš asmenų pastatė metalinę gaudyklę, o kitas paukštį nudūrė metaliniu virbu. Pastačiusiam gaudyklę asmeniui skirta 30 eurų bauda kartu su pažeidimo padarymo įrankio konfiskavimu, o vištvanagį nužudžiusiam asmeniui pateikta atlyginti Lietuvos saugomoms rūšims padarytą žalą, kuri siekia kiek daugiau nei 500 eurų. Jei žala bus atlyginta, jam taip pat reikės susimokėti 30 eurų baudą. Jei žala atlyginta nebus, asmeniui grės bauda nuo 60 iki 300 eurų kartu su minėtos žalos išieškojimu.

Turimomis neoficialiomis žiniomis tokiomis ar panašiomis priemonėmis plėšrieji paukščiai ir ypač vištvanagiai mūsų šalyje naikinami gana dažnai. Tokia veikla dažniausiai užsiima balandžių ar kitų naminių paukščių augintojai. Aplinkosaugininkams, biologams ir visiems neabejingiems mus supančiai aplinkai pravartu būtų atkreipti dėmesį į pamiškėse ar šalia vienkiemių pastebėtus į nedidelius narvus panašius objektus. Tai gali būti  plėšriesiems paukščiams skirtos gaudyklės. Apie tokius objektus reikėtų informuoti atitinkamas institucijas. Be visų mūsų pastangų šią opią problemą išspręsti bus sunku.