Sekmadienį, minint Pasaulinę aplinkos dieną, tradiciškai įteikta ir Česlovo Kudabos premija. Šiemet ji atiteko Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Lankytojų aptarnavimo ir informavimo skyriaus vedėjai Linai Marmaitei už svarų indėlį į gamtosauginio formaliojo ir neformaliojo švietimo plėtrą, leidybinę ir organizacinę veiklą.

„Geografo signataro Česlovo Kudabos gyvenimas yra ne tik nenuilstantis darbas tiriant Lietuvos reljefą, bet ir tūkstantis publicistinių straipsnių aplinkosaugos, švietimo, kultūros temomis. Kad viskas išliktų dėl vaikų ir anūkų: geresnė žemė, geresnė aplinka. Šių metų premijos laureatė Lina Marmaitė – šimtų edukacijos programų vaikams autorė ir nenuilstanti bitelė, kasdien šviečianti vaikus apie gyvūnijos pasaulį, tikrasis Česlovo Kudabos idėjų atliepėjas“, – šių metų premijos laureate didžiavosi ministras Simonas Gentvilas.

„Kiek save atsimenu, visada domėjausi gamta. Man buvo svarbus ir žeme ropojantis vabaliukas, augalų žiedelius lankančios bitelės, balose kiurksantys varliukai, krūmynuose čirškiantys žvirbliai ar pamiškės griovyje olą išsikasusi lapė. Tad pabaigusi gamtos studijas, save ir savo žinias atidaviau vaikams – supratau, jei man norėjosi kuo daugiau žinoti apie gamtą, tai ir vaikams gali būti taip, kaip ir man. Na, o žinių apie gamtą juk niekada nebūna per daug. Iki šiol vis dar mokausi pati, o kartu mokau ir jaunąją kartą. Džiaugiuosi, kad dirbu tokį darbą. Įteikta Č. Kudabos premija įvertino, kad darbą atlieku gerai,“ – sakė L. Marmaitė.

Sveikiname Liną ir linkime toliau nenuilstamai šviesti jaunąją kartą aplinkosaugos temomis. 

not a terminal