Anksčiau rašėme apie erelį žuvininką (Pandion haliaetus), kurį, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojai, prisidėję prie „Ornitostogos“ mokslinės ir aplinkosauginės iniciatyvos, pažymėjo GPS siųstuvu. Šis prietaisas leido sekti paukščio kelionę – sužinoti migracijos ir žiemojimo ypatumus. Šiuo metu erelis žuvininkas jau yra savo žiemojimo vietoje Nigerijoje.

GPS siųstuvu pažymėto erelio žuvininko migracijos maršrutas

Paukščio kelionė nebuvo lengva. Nuo rugpjūčio pabaigos žuvininkas dienas leido Alžyre, prie didelės užtvankos, kur kaupė jėgas tolimesniam skrydžiui. Kirsti dykumą ji mėgino tris kartus, bet pirmi du bandymai buvo nesėkmingi. Tam, kad po nepavykusių skrydžių atgautų jėgas, paukščiui vidutiniškai prireikdavo dviejų savaičių. Ir štai – trečias kartas nemelavo! Nuo Alžyro žuvininkas įveikė daugiau nei 3 500 km ir šiuo metu laikosi atogrąžų miško apsuptame upės slėnyje, kur telkšo žuvingi senvaginiai ežerėliai. Idealūs plotai medžioklei.

Dedant siųstuvą ant sugauto žuvininko kojų buvo aptikti žiedai. Kaip informavo mūsų muziejuje įsikūręs Žiedavimo centras, šis žuvininkas prieš vienuolika metų, dar būdamas jaunikliu, buvo apžieduotas Latvijoje. 2016 m. rugpjūčio mėnesį, rudeninės migracijos metu, jos spalvinis koduotas kojos žiedas buvo perskaitytas Austrijoje.

Ši patelė Širvintų rajone esančiame lizde šiemet išaugino tris jauniklius.

Pavasarį lauksime šio paukščio sugrįžtant.

Paleidžiamas GPS siųstuvu pažymėtas erelis žuvininkas

not a terminal