Šiuo metu mūsų stebimame lizde lankosi tik smalsūs žvirbliniai paukščiai ir sketsakalių pora, kuri vis dar neapsisprendžia, ar stambus jūrinių erelių lizdas yra tinkamas jiems perėti. Sketsakaliai birželio pradžioje deda kiaušinius, tad jų pasirinkimas netrukus turėtų paaiškėti.

Nors jau kurį laiką į stebimą lizdą jūriniai ereliai nebeužsuka, tačiau mes norime pasidalinti kovo mėnesį užfiksuotu įdomiu vaizdo įrašu. Jame galima pamatyti, kas gi naktimis nedavė ramybės perintiems jūriniams ereliams – kelias naktis patelę „terorizavo“ naminė pelėda. Šie paukščiai gali būti agresyvūs, ypač gindami jauniklius. Ne kartą nuo jų nagų yra nukentėję ir muziejaus ornitologai. Greičiausiai netoliese buvo šių pelėdų uoksas, kuriame paukščiai perėjo, todėl greta įsikūręs didelis plėšrūnas – grėsmė būsimai kartai. Netoli perinčios naminės pelėdos galimai išgujo ir juoduosius gandrus, kurie ruošėsi perėti kitame mūsų stebimame lizde.

Filmuotoje medžiagoje galite matyti, kaip prie stebimo jūrinių erelių lizdo naktį tyliai atskrenda naminė pelėda, tolumoje matosi jos šviečiančios akys. Atakuojamą perinčią patelę ginti į lizdą atskrenda sunerimęs patinas.

Tiesioginę transliaciją stebėkite: www.ornitostogos.lt.

Transliaciją remia: Transtira – logistika ir transportas.

not a terminal