Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus lankytojai jau gali apžiūrėti naują muziejaus eksponatą – Dovydo elnią (Elaphurus davidianus). Šis elninių (Cervidae) šeimos žinduolis kilęs iš šiaurės Kinijos.

Dovydo elniai buvo auginami Kinijos imperatoriaus parke. XIX-ame amžiuje į Kiniją nukeliavo dvasininkas Armandas Dovydas ir pro imperatoriaus parko tvorą pastebėjo čia laikomus elnius. 1866 m. jam pavyko du šių elnių kailius atsiųsti į Paryžių, kur gamtininkas Milnas-Edvardsas aprašė naują rūšį, pavadindamas ją Dovydo vardu.

Dovydo elniai 1894 m. beveik išnyko. Išsiliejus Chuanchei buvo sugriautos imperatoriaus parko tvoros, o pabėgusius elnius išmedžiojo valstiečiai. Rūšį pavyko išsaugoti, nes keletas Dovydo elnių buvo išvežti į Europos zoologijos sodus. Dovydo elnių populiacija išaugo, kai Bedfordo hercogas apie 1900 m. pradėjo veisti šios rūšies elnius. 1964 m. keturi elniai buvo atvežti į Pekino zoologijos sodą. Šiuo metu Kinijoje gyvena apie 2000 Dovydo elnių.

Dovydo elnias (Elaphurus davidianus)

not a terminal