Sausio 12 d. 17 val. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje atidaroma Kauno miesto kultūros ir meno premijos laureato, tapytojo Prano Griušio personalinė paroda „Protėvių portretai“. Kauniečiams puikiai pažįstamas autorius pristato dešimties animalistinio žanro paveikslų ciklą naujoje muziejaus parodinėje erdvė.

„Protėvių portretų“ sumanymas, atsiradęs 2017 m., taip ir liko parodinių įvykių šešėlyje, nors ir buvo eksponuotas ir pristatytas išskirtiniame LAPĖNO name visus 2018 metus. Tąkart darviniškas požiūris į galimus „homo sapiens“ protėvius buvo aktualus ir intriguojantis senųjų, bet dabar tebegyvenančių primatų portretine raiška, žvilgsnių išraiškingumu ir skvarbiu poveikiu bei plačiomis, turtingomis tapybinėmis kalbos ir raiškos galimybėmis.

Šiandien dešimties „protėvių“ portretų kolekcija netikėtai įgyja naują ir nelauktą prasmę. Tolimi ir artimi „protėviai‘‘ regimi kaip klasikiniai, gilūs, beveik žmogiškos raiškos ir patirčių kupini šalia šmirinėjantys kaimynai, tokie išmanūs, daug ką patyrę ir mieli.

Pranas Griušys gimė 1955 05 23 Klaipėdoje. 1982 m. baigė Valstybinį dailės institutą Vilniuje, tapybos specialybę. Autorius yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1982 m. dirba Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. Nuo 1982 m. dalyvauja parodose. Pranas Griušys yra surengęs 18 personalinių parodų ir dalyvavęs daugiau nei 50 grupinių parodų Kinijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Nyderlanduose, Airijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse.

Lietuvos meno lauke Prano Griušio kūryba išsiskiria savitu braižu – virtuoziškai įvaldyta realistine tapymo maniera, atsakingu požiūriu ir detalių tikslumu pasirinktuose motyvuose, neretai derinamu su švelniu humoru ar netikėtomis kompozicijomis.

not a terminal