Vabzdžių salės stenduose eksponuojama apie 10 tūkst. vabzdžių, priklausančių daugiau kaip 2 600 rūšių. Ekspozicija suskirstyta į dvi dalis: sistematinę ir zoogeografinę.


Sistematinėje dalyje siekiama parodyti vabzdžių įvairovę, juos eksponuojant sistematine tvarka: nuo primityviausių – žirgelių, lašalų, tarakonų – iki evoliuciniu požiūriu labiausiai išsivysčiusių – dvisparnių ir plėviasparnių – vabzdžių. Iš viso šioje ekspozicijos dalyje yra 18 vabzdžių būrių atstovų.
Salėje eksponuojamos vabalų, drugių, plėviasparnių, žirgelių, tiesiasparnių ir kt. vabzdžių biologinės grupės, atspindinčios jų gyvenseną.

Stenduose pateikiami ir įspūdingiausi pasaulio vabzdžiai: vabalas herkulesas, galiotas, atlaso drugys, dygioji gyvalazdė ir kt.


Be sistematinės vabzdžių ekspozicijos pristatomas ir zoogeografinis drugių pasiskirstymas. Australinę, Etiopinę, Indomalajinę bei Holarktinę sritis atstovauja spalvingiausi ir gražiausi šio būrio atstovai. Australinės srities stendas išsiskiria didžiuliais spalvingais paukščiadrugiais. Didžiąją dalį Neotropinės ekspozicijos sudaro entomologo Alfonso Palionio drugių kolekcija, surinkta 1931 m. į Braziliją organizuotos ekspedicijos metu.


Eksponuojama laukinių Lietuvos bičių kolekcija, kurioje per 140 įvairių bitinių plėviasparnių rūšių. Taip pat lankytojai gali pamatyti bendruomeninių vabzdžių lizdus bei Vitalijaus Bačiansko surinktą ir muziejui padovanotą Lietuvos drugių kolekciją, kurioje yra daugiau kaip 400 rūšių įvairių drugių.
Salėje įrengtos 2 dioramos: „Naudingi Lietuvos vabzdžiai“ ir „Vabzdžiai įvairiuose biotopuose“.

not a terminal