Žuvų-roplių zoologinėje kolekcijoje daugiau nei 7500 vienetų įvairiausių zoologinių preparatų: iškamšų, griaučių, odų, skystyje konservuotų, mumifikuotų (sausų) ir parafinuotų. Vieni skirti mokymo (eksponavimo, demonstravimo) tikslams, kiti – moksliniams.


Ekspozicijoje pateikiama apie 500 eksponatų. Įspūdingiausi – latimerija, Atlantinis paltusas, Baltijos aštriašnipis eršketas, durklažuvė, vienintelės Lietuvos vandenyse sugautos ir į Lietuvos žuvų sąrašą įrašytos žuvys – europinis jūrų liežuvis, europinė paprastoji jūrinė lydeka, raudonasis jūros gaidelis ir kt.
Varliagyvių ir roplių ekspozicija išdėstyta sistematine tvarka, atrinkti patys įdomiausi, moksliniu ir istoriniu požiūriu vertingiausi gyvūnai iš Lietuvos ir kitų kraštų: balinis vėžlys, anakonda, tamsusis tigrinis pitonas, nilinis krokodilas, žaliasis vėžlys, jautinė varlė ir kt.


Zoologiniai preparatai rinkiniams paruošiami iš gautų negyvų gyvūnų, dažniausiai žuvusių gamtoje ar nugaišusių nelaisvėje. Pagrindiniai jų tiekėjai yra gamtosaugos ir gamtotyros įstaigos, Lietuvos zoologijos sodas, Lietuvos jūrų muziejus, kitos, turinčios akvariumus įstaigos, privatūs zoosodai.

not a terminal