Renginio data : 2023-04-21 17:00

Nuo balandžio 21 d. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje bus eksponuojama Jolitos Vaitkutės instaliacija „(Ne)amžinos vertybės“, inicijuota Aplinkos ministerijos. Ši instaliacija padengta „sąvartyno žeme“ su joje likusiais plastiko, tekstilės, elektronikos ir kitų atliekų elementais. Menininkė kelia klausimą: ar šiukšlės yra tai, ką norime palikti ateities kartoms?

Beveik dviejų metrų aukščio ir 1,2 metrų pločio kaukolės kūrimas užtruko ne vieną mėnesį. Instaliacijoje – kaukolės kaktoje – įmontuota vario plokštė, kurios palietimai sumuojami skaitiklyje. Tai yra autorės simbolinis raginimas po savęs palikti ekologiškus pėdsakus – savo idėjas ir mintis.

„Žmogaus kaukolė, kaip atgimimo ir amžinybės simbolis, vaizduoja mūsų dabartinių veiksmų – nesibaigiančio šiukšlinimo rezultatą. Būtent mūsų paliktas „plastikosferos“ kultūrinis sluoksnis ateities kartoms kalbės apie XXI a. visuomenę, tai bus mūsų visuomenės veidas. Tačiau visada turime pasirinkimą – savo pėdsaką galime palikti ir tvaresniu būdu“, – teigia Jolita Vaitkutė.

Instaliaciją „(Ne)amžinos vertybės“ bus galima apžiūrėti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje iki birželio 2 d. Parodos lankymas yra nemokamas.

not a terminal