Rinkiniai
- Titulinis
- Rinkiniai


Didžiausia Lietuvoje zoologinė kolekcija
Kauno zoologijos muziejaus LIMIS svetainėje
Rinkinių formavimo ir naudojimo pagrindinės nuostatos
Muziejaus rinkinius klasifikuojame vadovaudamiesi Muziejų įstatymo ir Muziejuose esančių rinkinių apsaugos, apskaitos ir saugojimo instrukcijos nuostatomis, atsižvelgdami į zoologinių rinkinių specifiką. Plačiau:
Siekdami rinkinių papildymo ir komplektavimo tvarumo sudarėme šios veiklos strategiją. Dabartinę rasite čia:
Muziejaus rinkinių komplektavimo nuostatos
Zoologinių rinkinių kaupimo ir saugojimo prasmę geriausiai apibūdina duomenų bazės samprata. Plačiau:
Mokslininkams ir studentams, pageidaujantiems pasinaudoti zoologinėmis kolekcijomis ir duomenų baze, siūlome susipažinti su
Eksponatų skolinimo taisykles rasite čia:

Rinkinių saugojimas

Bestuburių rinkinių grupę sudaro bestuburių gyvūnų (išskyrus vabzdžius) preparatų rinkinys (daugiau kaip 2050 kolekcinių vienetų) ir malakologinis rinkinys (daugiau kaip 51 750 vnt.). Čia saugoma ir intensyviai pildoma pagrindinė Lietuvos moliuskų faunos kolekcija. Išskirta keletas autorinių malakologinių kolekcijų: H. Lomanderio kolekcija; E. Liutikienės kolekcija; M. Gižo kolekcija; P. Šivickio kolekcija; V. Matuzevičiaus kolekcija.
Norintiems pasiteirauti
rinkinio mokslinė kuratorė Alvyra Patapavičienė
tel. (8-37) 20 3820, el. paštas alvyra.patapaviciene@zoomuziejus.lt
Entomologinės kolekcijos – tai ilgo ir kruopštaus kelių žmonių kartų darbo rezultatas, centrinė Lietuvos vabzdžių kolekcija. Sukaupta apie 190 000 vabzdžių preparatų. Atskiras saugojimo grupes sudaro autorinės entomologinės kolekcijos: K. Ario kolekcija; S. Karaliaus kolekcija; V. Bačiansko kolekcija; V. Inokaičio kolekcija; V. Tamučio kolekcija; Čepkelių VR kolekcija; Kamanų VR kolekcija.
Norintiems pasiteirauti
rinkinio mokslinis kuratorius dr. Romas Ferenca
tel. (8 37) 32 0238, el. paštas romas.ferenca@zoomuziejus.lt
Sukaupta 2930 ichtiologinių preparatų. Daugumą mokslinės kolekcijos sudaro skystyje konservuoti žuvų kūnai. Demonstravimui skirta daugiau kaip 100 iškamšų ir parafinavimo metodu pagamintų preparatų. Kolekcionuojant pirmiausiai siekiama fiksuoti žuvų paplitimą Lietuvos vandenyse.
Norintiems pasiteirauti
rinkinio mokslinė kuratorė Natalija Avyžienė
tel. (8-37) 20 3830, el. paštas natalija.avyžiene@zoomuziejus.lt
Čia kaupiami varliagyvių ir roplių zoologiniai preparatai. Iš viso rinkinyje yra apie 3500 kolekcinių vienetų. Skystyje konservuoti gyvūnų kūnai – 3200 vnt., apie 100 iškamšų, o likusieji 150 vnt. – tai skeletai, jų dalys, odos, kiaušiniai, parafinuoti eksponatai ir kt.
Norintiems pasiteirauti
rinkinio mokslinė kuratorė Natalija Avyžienė
tel. (8-37) 20 3830, el. paštas natalija.avyžiene@zoomuziejus.lt
Ornitologinių rinkinių grupę sudaro ornitologinių (paukščių kūnų) preparatų rinkinys ir oologinis (kiaušinių ir lizdų) rinkinys.
Ornitologijos saugyklose sukaupta apie 10 000 kolekcinių vienetų: per 6500 paukščių odų preparatų, per 1800 iškamšų, per 1600 vienetų skeletinių preparatų, 600 skystyje konservuotų preparatų, apie 1000 paukščių kiaušinių dėčių, 150 lizdų. Pagrindinę rinkinio dalį sudaro Lietuvos paukščių preparatai. Bet turime ir kitų kraštų faunos atstovų: Brazilijos, Tadžikistano, Azerbaidžano, Buriatijos ir kt.
2003 metų duomenimis, Kauno zoologijos muziejaus paukščių kolekcija tarp 130 tokio tipo didžiausių Europos muziejų kolekcijų (pagal rinkinio dydį) užima 69 vietą.
Norintiems pasiteirauti
rinkinio mokslinis kuratorius Saulius Rumbutis
tel. (8-37) 20 0305, el. paštas saulius.rumbutis@zoomuziejus.lt
Teriologiniame rinkinyje saugoma 367 žvėrių rūšių 6970 preparatų. Tarp jų 531 iškamša, daugiau kaip 1200 odos ir odos darinių preparatų, apie 4500 kaulų preparatų, 705 skystyje konservuoti preparatai ir kt. Rinkinyje stengiamasi atspindėti Lietuvos gyvūnijos įvairovę ir jos pokyčius.
Norintiems pasiteirauti
rinkinio mokslinis kuratorius Vaclovas Gedminas
tel. (8 37) 20 0305, el. paštas vaclovas.gedminas@zoomuziejus.lt