Ropliai


Varliagyviai

Tai primityviausi keturkojai, kuriems veistis reikalingas vanduo, o gyventi jie gali tik drėgnoje aplinkoje. Žemėje plačiausiai paplitę beuodegių amfibijų būrio atstovai: rupūžės, medvarlės, varlės.
Šiame muziejuje eksponuojami visų trijų amfibijų klasės būrių atstovai. Gausiausia eksponatų iš beuodegių amfibijų būrio.

Ropliai

Tai pirmieji tikrieji sausumos stuburiniai (apie 9500 rūšių), prisitaikę gyventi ir veistis sausumoje, net ypatingai sausose vietose — pusdykumėse ir dykumose. Visi ropliai yra šaltakraujai, taigi jų aktyvumas priklauso nuo aplinkos temperatūros.
Dalis roplių (krokodilai, kai kurie vėžliai ir gyvatės) per evoliuciją grįžo prie vandens ir paplito net sūriose jūrose. Beveik visi kvėpuoja plaučiais, atmosferos oru ir daugintis išlipa į sausumą (išskyrus jūrines gyvates). Roplių judesiai įvairesni negu amfibijų, skeletas labiau diferecijuotasir daugiau sukaulėjęs. Lietuvoje gyvena 7 roplių rūšys. Dabartiniai ropliai (maža dalis klestėjusių paleozojuje ir mezozojuje prieš 200 mln. metų) skirstomi į 4 būrius: vėžliai, žvynaropliai, snapagalviai ir krokodilai.


Ekspozicija

Patys įdomiausi ir vertingiausi eksponatai — ekspozicijoje. Eksponuojami rinkiniai svarbūs istoriniu, kultūriniu ir moksliniu požiūriais. Varliagyvių ir roplių ekspozicijoje — įspūdingiausi ir stambiausi pasaulio varliagyviai ir ropliai: anakonda (Eunectes murinus), tigrinis pitonas (Python molurus bivittatus), nilinis krokodilas (Crocodylus niloticus), žaliasis vėžlys (Chelonia mydas), jautinė varlė (Phyxicephalus adsersus).

Klauskite jei norite sužinoti daugiau Užduoti klausimą