Vabzdžiai Insecta

Apie ekspoziciją

Žinduolių salėje sistematine tvarka išdėstyta apie 280 Lietuvos ir kitų pasaulio kraštų vandens ir sausumos žinduolių rūšių. Tai – 350 iškamšų, 3 muliažai, 23 kaukolės. Eksponuojama apie 90 proc. visų Lietuvoje gyvenančių žinduolių rūšių.
Muziejus didžiuojasi turėdamas pačius primityviausius žinduolius – trumpasnapę echidną ir ančiasnapį. Gausu Pietų Amerikoje gyvenančių šarvuočių, tinginių, skruzdėdų ir kt. eksponatų, parvežtų prof. T. Ivanausko iš ekspedicijos į Braziliją.
55 eksponuojamų žinduolių rūšys įtrauktos į Tarptautinę raudonąją knygą: gepardas, Amūro tigras, baltasis lokys, snieginis leopardas, didžioji skruzdėda, orangutanas ir kt. 14 rūšių įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą.
Salėje įrengtos dioramos: „Pilkieji vilkai“, „Upiniai bebrai“, „Baltasis lokys“, „Liūtai“ ir „Rudosios lapės“ bei įspūdingai atrodanti biologinė grupė „Stumbrai“.
Ekspozicijoje galima pamatyti įspūdingų dydžių žinduolių: aukščiausią pasaulio gyvūną – žirafą, greičiausią žinduolį – gepardą, stambiausią sausumos plėšrūną – baltąjį lokį ir mažiausią ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje – žebenkštį, mažiausią Lietuvos žinduolį – kirstuką nykštuką.

not a terminal