Praėjusiais metais gegužės 18 d. šiame „Įdomybių“ skyrelyje paskelbtoje informacijoje buvo rašyta apie Klaipėdoje prie Žardės (Žardininkų) tvenkinio gegužės 7 ir 12 d. aptiktą ir nufotografuotą spalviniu plastiko žiedu (suprantama, ir standartiniu metaliniu žiedu) paženklintą juodagalvį kirą (Ichthyaetus (Larus) melanocephalus). Šiais metais pat tas pats paukštis ten pat, tik gerokai ankščiau, kovo 11 d. pastebėtas Karolinos Klimaitės, o diena vėliau – ir Lilianos Izotovos. Kad tai tikrai tas pats paukštis, patvirtina abiejų stebėtojų atsiųstos jo nuotraukos.

Lenkijoje žieduotas juodagalvis kiras prie Žardės tvenkinio Klaipėdoje 2023 m. kovo 11 d. Galvos priekyje dar daug neišsišėrusių baltų žiemos apdaro plunksnų. Karolinos Klimaitės nuotr.

Ankstesnėje informacijoje buvo rašyta, kad visą 2021/2022 m. žiemą šis paukštis praleido Lenkijoje, Gdansko įlankos pietinėje pakrantėje nuo Sopoto vakaruose iki Krynica Morska rytuose. Laikotarpyje nuo 2021 m. spalio 14 d. iki 2022 m. kovo 6 d. ten jis buvo pastebėtas net 17 kartų, o kur praleido praėjusią, 2022/2023 m. žiemą, neaišku, nes laikotarpyje nuo aptikimo 2022 m. gegužės mėn. Klaipėdoje iki aptikimo ten pat šiais metais, nežinoma nei vienas jo aptikimas. Beveik neabejojama, kad jis tikrai nežiemojo Gdansko įlankos pakrantėse. Tame regione būna daug ir aktyvių paukščių stebėtojų, jų žiedų skaitytojų. Todėl tikrai neįmanoma, kad, jeigu šis paukštis ten būtų žiemojęs, nebūtų jų pastebėtas. Juo labiau, kad tai ne koks nors įprastinis, pvz., rudagalvis kiras, o nedažnai aptinkamas paukštis ir kiekvienas stebėtojas jį tikrai iš karto pastebėtų.

Tas pats paukštis tame pačiame tvenkinyje 2022 m. gegužės 7.d. (už jo rudagalvis kiras, matosi galvos tamsios spalvos kontūro skirtumas). Paukštis jau visiškai veisimosi apdaru. Mindaugo Ilčiuko nuotr.

Praėjusiais metais šis paukštis Klaipėdoje aptiktas ir nufotografuotas dviem mėn. vėliau nei šiais metais. Tuomet jis jau buvo visiškai pakeitęs plunksnų apdarą iš žiemos į veisimosi. Visos jo galvos plunksnos buvo juodos. Šiais metais, dviem mėnesiais ankščiau, jo šėrimasis dar nepasibaigęs, galvos priekyje yra daug baltų, t. y. dar nepakeistų žiemos apdaro plunksnų. Ir dar. Šiais metais prie to paties tvenkinio Klaipėdoje buvo pastebėtas ir kitas tos pačios rūšies paukštis, kuris buvo be žiedo. Galima spėti, kad tai pora, kuri, labai tikėtina, kur nors netoliese perės.

Lietuvos PŽC informacija

not a terminal