Lietuvos paukščių žiedavimo centras gavo pranešimą apie dar vieno šalyje žieduoto didžiojo baltojo garnio (Egretta alba) aptikimą. Metaliniu žiedu LITHUANIA AA01426 ir plastikiniu spalviniu žiedu BALTAS P017 paženklintas paukštis rugsėjo 9 d. buvo pastebėtas netoli Oude Doel gyvenvietės (51°19’44’’ Š.pl., 4°14’2’’ R.il.) Rytų Flandrijos provincijoje Belgijoje visai netoli sienos su Nyderlandais. Jis buvo nufotografuotas nedidelio vandens telkinio pakrantėje devynių šios rūšies paukščių grupėje. Nuotraukoje, nors ji nėra labai kokybiška, plastikinio spalvinio žiedo kodas aiškiai įskaitomas. Todėl dėl jo nėra jokių abejonių. Paukštį aptiko Kees Vliet Vlieland.

Alaušo ež. Utenos r. 2018-06-02 žieduotas didysis baltasis garnys 2018-09-09 Belgijoje. Kees Vliet Vlieland nuotrauka.

Šį paukštį, dar neskraidantį jauniklį, 2018 m. birželio 2 d. Alaušo ežere apžiedavo Daiva ir Darius Norkūnai.

Atstumas tarp žiedavimo ir aptikimo vietų 1495 km, kryptis nuo žiedavimo vietos į aptikimo vietą 251°, laiko tarpas nuo žiedavimo iki aptikimo 99 dienos.

Linija sujungtos Lietuvoje žieduoto didžiojo baltojo garnio žiedavimo (raudona žymė) ir jo aptikimo Belgijoje (žalia žymė) vietos.

Didžiųjų baltųjų garnių, ypač vasaros pabaigoje ir rudenį, gana gausu ir Lietuvoje. Nėra jokių abejonių, kad tarp jų yra ir plastiko žiedais žieduotų paukščių. Šių žiedų kodai per optinius prietaisus įskaitomi iš gana toli. Jie iskaitomi ir iš gana toli šiuolaikiniais foto aparatais nufotografuotų paukščių nuotraukose. Gaila, bet paukščių stebėtojai Lietuvoje tuo mažai domisi, nors galimi labai įdomūs žieduotų individų aptikimo atvejai.

Lietuvos PŽC informacija

not a terminal