Vabzdžiai Insecta

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Kūnas juodas, apaugęs ilgais, rusvais, pasišiaušusiais plaukeliais. Išilgai sparno priekinio krašto tęsiasi tamsi netaisyklinga dėmė. Priekinėje galvos dalyje yra ilgas, tiesus, plonas straublelis, skirtas siurbti nektarą iš žiedų.

– Dydis

Kūnas – 7–12 mm

– Mityba

Minta žiedų nektaru.

– Buveinė

Gyvena miškingose vietose. Zvimbeklių galima pamatyti skraidančių miškų aikštelėse, pakelėse, pamiškėse, kur yra žydinčių augalų. Vabzdžiai skraido pavasarį balandžio – gegužės mėn. šiltomis saulėtomis dienomis. Zvimbeklės labai gerai skraido – gali „kyboti“ ore vienoje vietoje, staigiai keisti skridimo kryptį, netgi skristi atbulos.

– Paplitimas

Rūšis paplitusi visoje Europoje, taip pat Azijoje iki Korėjos ir Japonijos. Gyvena ir Šiaurės Afrikoje bei Šiaurės Amerikoje – Kanadoje, JAV, Meksikoje.

– Tai įdomu

Šių musių lervos parazituoja laukinių bičių (Andrena, Halictus) lizduose, įrengtuose žemėje. Patelės „mėto“ kiaušinius į bičių lizdus kabodamos ore virš lizdo. Taip pat šios musės deda kiaušinius ant augalų žiedų, kuriuos lanko bitės. Iš kiaušinių išsiritusios mažos lervutės prikimba prie atskridusios bitės ir tokiu būdu pačios bitės šias lervas nuskraidina į savo lizdą.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

Didžioji zvimbeklė

Bombylius major

not a terminal